PBSP terapie

PBSP (Pesso Boyden psychomotorická terapie)

Je psychoterapeutická metoda, která byla postupně od 60let v USA vyvíjena Albertem Pessem a Dianou Boyden.

PBSP přístup chápe každou lidskou bytost jako jedinečnou, s možností plně rozvinout svůj osobní potenciál. Když se nám v životě nedaří zažívat radost, plně využít svých schopností nebo máme jen pocit, že nežijeme tak, jak bychom chtěli, často to souvisí s nedostatečným naplněním základních vývojových potřeb člověka. Metoda se opírá o pět základních vývojových potřeb- místo, výživa (péče), podpora, ochrana a limity, které by měly být naplněny v tom správném věku s těmi správnými lidmi (rodiči). V rámci terapeutického sezení se klient dostává do kontaktu se svými potřebami, deficity. Společně s terapeutem se snaží nalézt, jak to tehdy klient v minulosti potřeboval zažít. PBSP metoda pomáhá lidem obnovit kontakt sama se sebou, rozšířit jejich uvědomování, věřit vlastnímu tělu jako spolehlivému zdroji informací a mít pozitivnější životní očekávání.

Více na: www.pbsp.cz

Befit

Soukromou praxi poskytuji pod IČ: 74152262, nabízím psychiatrické a psychoterapeutické služby. Soukromá praxe nespadá mezi zdravotnické zařízení a zdravotnické služby.

KONTAKT

Psychoterapeut, Psychiatr a PBSP terapeut
MUDr. Olga Svobodová

Belgická 23, Praha 2 (blízko metra Náměstí Míru)
+420 605 908 534
osvob@centrum.cz

Moje moto:

Život máme jen jeden, a proto je škoda ho nežít naplno. Někdy se nám to nedaří, protože nás trápí nebo nám v tom brání tělesné nebo psychické problémy. Stejně jako dopřejeme svému tělu v nemoci péči tělesnou, je potřeba pečovat i o stav naší mysli. Nebojte se i v této oblasti podělit o svůj problém s odborníkem.

Search